Piknik 2018

Familijny Piknik Sportowo-Rekreacyjny

30 maja przy pięknej, słonecznej pogodzie w naszej szkole odbył się Familijny Piknik Sportowo-Rekreacyjny. Oczywiście wszelkie atrakcje zaplanowane na ten dzień odbywały się na świeżym powietrzu. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas, także ci najmłodsi-dzieci z oddziału przedszkolnego jak również z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 20. Nie zabrakło pląsów, przeróżnych zabaw rozwijających kreatywność i twórczą aktywność, konkursów czy konkurencji sportowych, m.in. biegu im. gen. Sikorskiego, trójbój lekkoatletyczny, skok dostawny, skoki przez linę, przeciąganie liny oraz mecze piłki nożnej z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzieci korzystały też z wielu stanowisk, np. Stanowisko Patriotyczne ph. „Sto Lat Niepodległej”, Stanowisko Strojów z Surowców Wtórnych, Stanowisko Fryzur, Stanowisko Malowania Twarzy. Z uczniami wspólnie bawili się nauczyciele, rodzice, dziadkowie. Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny „Moja Rodzina”. Piknik zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród.

Celem pikniku był nie tylko relaks i promowanie aktywnego, zdrowego, bezpiecznego stylu życia, ale również integracja społeczności szkolnej, lokalnej oraz powrót do fundamentalnych zabaw rodzinnych, promujących wartości, więzi rodzinne i międzypokoleniowe.