Tydzień czytania dzieciom

7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W dn. 4 - 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się szereg spotkań i wydarzeń czytelniczych z okazji 7 BTCD. Na holu I piętra zawisła gazetka promująca czytanie. Klasy IV- VI i II – III PG wzięły udział

w projekcie czytelniczym „Ulubione książki naszych dziadków” zorganizowanym we współpracy z SU i wychowawcami. Prace ozdobiły bibliotekę szkolną.         W klasach 0 – III w ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia” czytali rodzice, dziadkowie i starsze rodzeństwo.

6 czerwca gościliśmy p. Jolantę Bakier z BP CEN, która pierwszaków i zerówkowiczów zabrała

w cudowną podróż po nieznanych zakątkach naszej planety. Z palcem po mapie

i z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai maluchy zwiedziły m.in. Tajlandię, Australię, zimną Kanadę, Egipt i Chiny.

7 czerwca uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprosiły najmłodszych uczniów oraz przedszkolaków z PS 20 na przedstawienie „Baśń o prawach dziecka”. Okazało się, że inscenizację przyszli obejrzeć również starsi. W sposób trochę humorystyczny, a trochę refleksyjny została przybliżona „Konwencja o Prawach Dziecka” na przykładzie popularnych baśni.

Na 8 czerwca zplanowałyśmy spotkania z książką na świeżym powietrzu. Na pikniku pojawiły się m.in. przedszkolaki, którym książeczki czytały przedstawicielki SU. O godz. 10.00 spotkaliśmy się przed szkołą, by pokazać wszystkim „Jak nie czytam, jak czytam”. Tym samym 108 uczniów z naszej szkoły włączyło się w ogólnopolską akcję czytelniczą.

To był dla dzieci i dla nas bardzo owocny tydzień.

Urszula Korol-Nepelska i Iwona Kulasza