Śniadanie daje moc

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Wiedzą o tym uczniowie klasy Ia i ich rodzice, dlatego więc postanowili wziąć udział w Dniu Zdrowego Śniadania. Zdrowe śniadanie poprzedzały zajęcia, na których dzieci poznały piramidę żywieniową i zasady zdrowego żywienia. Na zajęciach plastycznych wykonały prace „Mój zdrowy talerz”, na którym wyklejały ulubione, ale zdrowe przekąski i produkty. Zdrowe potrawy na szkolny stół przygotowali rodzice. Były kanapki, koreczki, soki, sałatki, twarożki, koktajle, galaretki…, a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane. Dzieci z apetytem pochłaniały kolejne potrawy. Dzięki udziałowi w tej akcji, uczniowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego żywienia, nakrywania do stołu i stosownego zachowania się podczas posiłków, rodzice zaś wykazali się dużym zaangażowaniem i współdziałaniem.

Opracowała: Joanna Jemielianiuk

Dzień „Śniadanie Daje Moc” w naszej szkole

Idea zdrowego odżywiania przyświecała w dniu dzisiejszym, tj. 8 listopada , wszystkim uczniom klas I – III SP. Dzieci już od pierwszej klasy, doskonale wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają też siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

A jeszcze lepiej smakuje, kiedy spożywa się je w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy i to własnoręcznie przygotowane.

Opracowali: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej