Aktualności

Lekcja o wartościach

Wielka lekcja o wartościach - na przykładzie białostockiego panteonu bohaterów narodowych!

          W 2020 nasza szkoła realizowała wspólnie z Fundacją Otwartej Edukacji projekt poświęcony wybitnym białostoczanom. W przedsięwzięciu wzięło udział 20 uczniów klas VIII A i VIII B. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach historycznych i fotograficznych oraz wycieczce edukacyjnej do Wizny i Jedwabnego. Nabytą wiedzę i umiejętności wykorzystali przy tworzeniu wystawy fotograficznej na którą złożyły się zdjęcia miejsc związanych z wybitnymi białostoczanami, ich biografie i nazwy wartości, które były w ich życiu ważne. Spośród 20 postaci, które zostały uwiecznione na uczniowskiej wystawie fotograficzno-plastycznej wybrano 5, które znalazły się na muralu. Są to ksiądz Stanisław Suchowolec, harcerz Zenek Borowski, twórca języka esperanto Ludwik Zamenhof, lekarka Irena Białówna i łączniczka z białostockiego getta Bronka Winnicka. Uczniowie stworzyli mural pod opieką artystyczną Rafała Roskowińskiego, autora Gdańskiej Szkoły Muralu i twórcę wielu słynnych murali. Projekt dofinansowany został w ramach Programu „Niepodległa”.

Galeria zdjęć

 

Linki do artykułów o projekcie:

https://poranny.pl/sp-nr-20-w-bialymstoku-uczniowie-stworzyli-kolejny-historyczny-mural-uwiecznili-na-nim-pieciu-bialostockich-bohaterow-zdjecia/ar/c5-15239365

https://bialystok.tvp.pl/50362313/kolejny-historyczny-mural

https://www.kuriernauczycielski.pl/uczniowski-mural-z-bialostockimi-bohaterami/

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/190914

Facebook i Instagram

Projekty i programy

program dla szkół

sbp logo 2
logoduze

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci