Aktualności

Rycerz Mikołaj

"Pomóżmy rycerzowi Mikołajowi pokonać SMokA"

Rycerz Mikołaj

Jako Szkoła Podstawowa nr 20 w Białymstoku pragniemy zaangażować się w zbiórkę charytatywną dla Mikołaja Karelusa (20-miesięcznego chłopiec z Białegostoku cierpiący na SMA -rdzeniowy zanik mięśni). Jego rodzice muszą w kilka miesięcy zebrać 9,5 mln zł na terapię genową. Tak ogromnej sumy rodzice dziecka nie będą w stanie zebrać sami. Dlatego prosimy rodziców naszych uczniów o dołączenie do akcji.

Mikołaj potrzebuje najdroższego leku na świecie. Lek Zolgensma można podać tylko dziecku, które waży mniej niż 13,5 kg. Mikołaj obecnie waży około 11 kg, więc mamy... 2,5 kg czasu. Diagnostyka była utrudniona i wydłużona przez panującą pandemię Covid-19. A w tej chorobie każdy dzień jest ważny, bo to stopniowy zanik mięśni, odbierający po kolei funkcje organizmu, wyłączający zdolność poruszania, mówienia, przełykania, aż wreszcie bicia serca.

Zbiórka charytatywna dla małego Mikołaja jest prowadzona i zweryfikowana przez Fundację Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/mikolaj-sma

Nasza szkoła założyła dedykowaną skarbonkę, abyśmy widzieli ile udało nam się zebrać dla Mikołaja: https://www.siepomaga.pl/sp-20-pomaga-dla-mikolaja

Dzielny Rycerz Mikołaj potrzebuje pomocy. Do zebrania ogromna kwota. Ale dla drużyny Mikołaja nie jest to niemożliwe! Każda licytacja, każda wpłata, czy udostępnienie informacji dalej, to dodatkowe siły i szansa na pokonanie SMokA.

Firma TenderHut z Białegostoku, w której pracuje tata Mikołaja, zaoferowała każdej szkole, która przyłączy się do zbiórki, system Grow Uperion na rok bezpłatnie, aby zachęcić dzieci i rodziców do przyłączenia się. W załączeniu znajdą Państwo ulotkę pokazującą działanie systemu.

Prosimy o wpłaty dla Mikołaja na naszą szkolną skarbonkę: https://www.siepomaga.pl/sp-20-pomaga-dla-mikolaja

Facebook i Instagram

Projekty i programy

program dla szkół

sbp logo 2
logoduze

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci